Typologie osobnosti “jinak”

typologie osobnosti je zázrak – nepřeháním!

moje největší překvapení ohledně fungující komunikace s lidmi přišla právě z oblasti typologie – cože? Takže on to dělá kvůli tomuhle? To není možné… Copak opravdu existuje někdo, kdo přemýšlí takto?

největší vystřízlivění, největší úleva od frustrace, že s lidmi se nedá domluvit, že si dělají co chtějí, že fakt „neuvažují“ – no právě že uvažují, ale každý jinak. A k tomu jejich uvažování existuje klíč.

samozřejmě typologie osobnosti je model a nikdo se netváří, že nás naučí číst lidem myšlenky, ale to ani není nutné. K obrovskému usnadnění komunikace, zlepšení vztahů, lepšímu zadávání úkolů a omezení konfliktů bohatě stačí porozumět alespoň některým základním vzorcům myšlení, které v sobě máme od narození. Ona nám je sice přitesá ještě výchova, vzdělání a životní zkušenosti, ale přesto tam v nějaké podobě zůstanou – a to je ta typologie.

místo zlobení se s lidmi, proč nedělají to co mají, nabízí typologie překladový slovník k jejich myšlení a otevírá nám cestu k nim – do práce je to skvělé, ale do rodiny bych řekla, že skoro povinnost 😊